Čo by mala vedieť nevesta pred kúpou šiat na Ukrajine

14 nov 2016

Čo by mala vedieť nevesta pred kúpou šiat na Ukrajine

Posted by with 1 Comment in Blog

Priznám sa , že som dlho rozmýšľala , či tento blog napísať

Nakoniec som pochopila, že čím viac informácii budete  mať ako budúca nevesta o svadobných šatách z Ukrajiny, tým lepšie sa môžete rozhodnúť. Sama zvážite, či sú to práve svadobné šaty, na ktorých chcete ušetriť  alebo si aspoň raz v živote doprajete  kvalitné značkové svadobné šaty za rozumnú cenu. Či urobíte z výberu svadobných šiat udalosť, ktorá si zaslúži určitú úroveň, udalosť, na ktorú sa tešíte nielen vy, ale aj vaša mamka, sestra, najlepšia kamarátka.

Nevesty ,ktoré sa rozhodli pre nákup šiat na Ukrajine ocenili  hlavne ich nízku cenu/ 150-300 Eur za jednoduché, 350-450 Eur za náročnejšie šaty/. Ak cenu beriete ako hlavnú  výhodu, tak to je asi tak všetko. Hneď si musíte k cene prirátať cenu svadobných doplnkov ako je závoj, bolerko, kožuštek, rukavičky, taštička spodnica, obal, pretože to všetko si vo väčšine prípadov musíte k šatám kúpiť./ Dobrý salón na Slovensku vám ich poskytne zadarmo/

Ak sa predsa len rozhodnete ísť na Ukrajinu, rátajte s tým, že budete skúšať v nevhodných podmienkach, pod časový tlakom, že keď ste už merali tú cestu, musíte si predsa niečo vybrať a nakoniec budete aj tak  vyzerať ako stovky neviest pred vami.

 Ak sa necháte  ohúriť prvým dojmom a šaty predsa len kúpite, môže sa stať, že ten druhý príde až doma, keď si šaty opäť oblečiete.

 Buďte aj vy na chvíľu odborníčka a pri kúpe šiat si všímajte  tieto  typické nedostatky, podľa ktorých sa hneď pozná, že šaty sú nekvalitné, lacné a určite z Ukrajiny.

KVALITA MATERIÁLU  -satén, čipka, tyl  majú  malú gramáž, šifon vyzerá ako spraný, organtín  ako celofán, sú priesvitné, krčia sa, škrabú, niekedy vyvolávajú alergiu pokožky, hrozí, že sa spotíte  po prvom tanci

STRIH ŠIAT –všímajte si dĺžku korzetu, zapracovanie kostíc, tie zvyknú tlačiť a pri pohľade z boku vytvárajú čudný tvar dekoltu, ak nie sú dobre zapracované, vyskakujú, šaty bez ramienok vám môžu padať

SPODNICE-spočítajte  koľko vrstiev spodníc majú šaty, väčšinou tak málo, že  pri pohľade na šaty vidíte obrysy obručí, okraje spodníc nie sú zarovnané, pri tanci môžete o dlhšiu spodnú vrstvu zakopnúť.

Rozdiel je aj v šnúrkach na šnurovačke, sklenené koráliky sú nahradzované niekedy lacnými plastovými, čipka nie je prišitá, ale len prilepená.

Ak si myslíte, že takéto šaty ešte predáte, zabudnite. Sú ich plné bazáre, na tom hlavnom svadobnom portáli je ich na predaj vyše 2000  a každý deň pribúdajú nové a nové. Aj keď je ich cena okolo 100 Eur, nikto ich nekupuje.

 Po svadbe  ich pred predajom  musíte nechať vyčistiť a opraviť. A tu je problém. Salóny a čistiarne vám to neurobia, pretože na šatách väčšinou chýbajú symboly čistenia a zloženia materiálu. Z našej skúsenosti, po vyčistení šiat z Ukrajiny , sa šaty zrazili , čipkové aplikácie sa odlepili alebo rozstrapkali, tyl a satén  sa už nedali dokonale napariť, ligotavé prvky odpadli.

Ešte stále uvažujete o tom, že si kúpite šaty na  Ukrajine?

Neviem odkiaľ vycestujete, ak nerátate náklady na benzín,  určite rátajte s čakaním na hranici tam 2 hod., späť 3 hod. a viac a to musíte mať šťastie, že ukrajinský vodiči nebudú práve štrajkovať. V tom prípade si berte so sebou spacák.

Z Ukrajiny môžete priviesť tovar do hodnoty 300 Eur. Môže sa stať, že colníci ohodnotia vaše šaty na viac a keďže ,pri nákupe šiat nedostanete žiaden doklad, zaplatíte clo alebo tam šaty necháte.

Možno by ste mi práve teraz oponovali, že vy žiadne obnosené šaty zo salónu na Slovensku nechcete, že ceny požičovného sú vysoké, o kúpe nových šiat zo salónu ani  neuvažujete.

Dajte šancu slovenským salónom. Minimálne ich pred výjazdom na Ukrajinu navštívte. Dávno sú preč časy, keď sa jedny šaty požičali viac ako 2-3 krát .Dobrý salón má každý rok novú kolekciu šiat a výpredaj starej. Pri troche šťastia, môžete mať ako prvá, úplne nové značkové šaty za cenu požičovného.

Chcela by som poukázať na  výhody, ktoré máte pri kúpe alebo požičaní svadobných šiat zo svadobného salónu, ako vzor použijem ten náš Svadobný salón Sissi v Poprade

Výber značkových šiat      z najnovšej kolekcie  predaj 590 Eur, prenájom 380-430 Eur

                                             z tohoročnej kolekcie predaj 490 Eur, prenájom 330-380 Eur

                                 výpredaj  150 – 250 Eur

zdarma prenájom bolerka, kožušteka, kabátika, kvalitnej spodnice,taštičky,rukavičiek,vankúšika,vejáru,dáždnika,svadobnej vesty, detských šatiek

Služby – odborné poradenstvo pri výbere šiat a doladenie svadobného outfitu,/ topánky, bižutéria, závoj, /

Úprava šiat pred svadbou, výmena šiat pred svadbou za iné, možnosť prísť si vyskúšať šaty viac krát.

Asi ako prvý salón Vám ponúkame po zakúpení šiat z nášho salónu ich vyčistenie, vyžehlenie, opravu a pomoc pri ich predaji cez našu firemnú stránku.

Zľavy – pre nevestu a jej svadobných hostí na spoločenské šaty

Rôzne súťaže, napr. fotosúťaž o najsympatickejší snúbenecký pár , kvízy, testy, ankety na našej facebookovej stránke, kde môžete vyhrať ceny v podobe výrazných zliav na šaty.

Služby nášho salónu už využilo množstvo spokojných neviest, o čom svedčia kladné recenzie a poďakovania.  Zvážte všetky plusy a mínusy a aj na základe týchto informácii sa slobodne rozhodnite.

 Svadobné šaty si vyberáte  len raz za život a mali by to byť tie najdrahšie, najkrajšie a najkvalitnejšie šaty aké budete mať vo svojom živote na sebe

question no. 1 (2)

1 comment
  • michaela.juscakova@centrum.sk píše:

    Velmi dobry clanok a som toho isteho nazoru..saty si davam sit na mieru siet salonov eva maria cena 620 eur..ziadna ukrajina aj ked ma presviedcali ani som sa tam nesla pozriet..videla som saty z ukrajiny napodobeninu tych mojich …diametralny rozdiel ale ten kto nepozna original nepochopi..kamarat mi nukal saty svojej netere ona si kupila az DVoje saty z ukrajiny…cooo? Na co…po tom co ich dala do cistiarne opadaly trbietky a saty moze vyhodit…zeny je to len jeden raz v zivote tych usetrenych 300€ nestoji za to

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

sissisvadobnysalon
134
 Photos
579
 Followers
727
 Following
Kto ešte? Marcove nevesty maju veĺkú výhodu.Akú? Pridaj do komentu svoje meno a povieme ti
#svadba#svadbapoprad#svadobnysalon#weddingdress# brideVianoce v našom salóne.Darujeme 2 nevestam, ktore si nemôžu dovoliť kupiť ani požičať svadobné šaty.Už len pár dní a poznáme víťazný pár #poprad#snubenec#zasnuby#svadobnesaty#salonsissipopradNovinka! Šitie svadobných šiat na mieru...dobrá voĺba.#svadba#svadobnesaty#nevesta#snubenica#weddingdress#salon#svadobnysalonpoprad#pozicovnasiat #šitienamieruTop TIP nášho salonaComing soon!!!!
#comingsoon #satyprenevestu #satynasvadbu #svatebnisaty #satyUž čoskoro v salóneDo konca roka zĺava na svadobne šaty
#svadobnavyzdoba #svadobnysalon #svadobnatorta#svadbapoprad #svadobnesatypoprad #svadobneauto #nevesta#snubenica #salonsissipoprad #salonsissiChceš predať svoje svadobné šaty.Pridaj sa do novej skupiny na nasomFB
#svadobnesaty#svadobnysalon #predaj #nevestaMožu byť vašeModel