FAKE z Číny alebo ORIGINÁL zo salónu?

A je to tu. Svadba.

Jeden z najdôležitejších dní v živote dvoch ľudí. Je zakrúžkovaný nielen snubným prsteňom, ale aj dátumom v kalendári.   Od tohto okamihu nie je v živote nevesty snáď nič dôležitejšie ako  svadobné šaty.  Aspoň raz v živote sa chce každá  cítiť ako princezná .

Nevestu robia nevestou práve svadobné šaty. Svadba je mimoriadne nákladná záležitosť. Platí nepísané pravidlo, že náklady na svadobné šaty by mali byť minimálne vo výške 10%-15%  svadobného rozpočtu Ak však hrozí, že náklady na svadbu budú vysoké, prehodnocuje sa každý detail .Mnohé nevesty upustia od svojich predstáv, nechajú  sa zlákať nízkymi cenami , peknými obrázkami šiat na nete. Treba však zvážiť či práve svadobné šaty sú tým, na čom by sa malo šetriť.

A nastáva dilema , kúpiť si šaty zo svadobného salónu  alebo požičať, objednať cez net od neznámeho ázijského výrobcu alebo kúpiť použité z bazáru na nejakom svadobnom portáli, nechať si šaty  šiť v Poľsku alebo utekať na trh na  Ukrajinu.  Dnes, keď má budúca nevesta toľko možností , aj tak má  len jeden pokus, svadba  je predsa „ raz a navždy“.

Možno Vám milé budúce nevestičky pri Vašom rozhodovaní  pomôže  zopár nasledujúcich informácii.

Výhody prenájmu šiat zo svadobného salónu.

Nevesta by si mala vo svoj veľký deň dopriať to o čom celý čas sníva, čo si zaslúži.  Mala by  byť nádherná, pôvabná, ale aj výnimočná-originálna. V salóne si môže šaty  kúpiť alebo požičať. Cena prenájmu  značkových originálnych šiat je  jednou tretinou, niekedy len štvrtinou,  ich predajnej ceny, ktorú stanovuje výrobca, takže ak chce byť nevesta vo svoj svadobný deň ozaj originálna ma možnosť tak urobiť .

Každý originálny model svadobných šiat je  dielom konkrétneho návrhára a nesie jeho rukopis, šaty sa vyznačujú dokonalým strihom, materiálom a nádhernými detailami. Originály šiat vždy zastrešuje konkrétna značka a výrobca, ktorý si dôkladne vyberá svojich  predajcov . Aj Vy takéto šaty môžete mať

Neexistuje náhrada za starostlivosť a kvalitu  tovaru a služieb, ktoré Vám poskytne   autorizovaný svadobný salón s  originálnymi svadobnými šatami.

Sú to hlavne:

Odborné poradenstvo  pri výbere štýlu šiat nezávislou, skúsenou osobou /prizvané priateľky-poradkyne-  nie sú vždy objektívne/  farby šiat / až 50%-tám žien nepristane studená biela farba/, pri doladení Vášho svadobného outfitu priamo pri skúške šiat, výbere svadobných doplnkov, závoja, topánok,  bižutérie, pri zladení oblečenia ženícha atď.

Kompletný svadobný servis -úprava šiat na mieru, ktorá je takmer vždy už zahrnutá do ceny prenájmu, ich vyčistenie a vyžehlenie pred a po svadbe, niektoré salóny Vám  za zvýhodnenú cenu alebo dokonca zdarma požičajú  svadobnú vestu s doplnkami pre ženícha, šaty pre malú družičku, závoj, bižutériu.

Prenájom  spodničky, bolerka ,rukavičiek, taštičky, vankúšika na prstene, ozdoby do vlasov, dáždnika a vejára na fotenie je v tých lepších salónoch samozrejmosťou. Nezabudnite rátať na čom všetkom šetríte .Určite sa Vám už nezdá cena za prenájom šiat v salóne taká vysoká.

A ako bonus Vám v svadobnom salóne odporúčia alebo priamo sprostredkujú overených dodávateľov svadobných služieb ako je foto, video, hudobná produkcia, kvetinárstvo, zlatníctvo, svadobná agentúra, šitie pánskych oblekov a iné.

 Svadobná róba z Číny

Na druhej strane je tu ponuka lacných a nekvalitných napodobenín  svadobných, ale aj spoločenských šiat,  prevažne od ázijských výrobcov, ktorých nájdete na rôznych multiple website , kde sa tvária, že zastupujú jednotlivých výrobcov, ale sú to podvodníci, ktorí na to nemajú žiadne oprávnenie.

Za 150,-Eur ,za ktoré Vám sľubujú ušitie šiat, nečakajte zázraky. Koľkokrát ste sa už presvedčili, že čo je lacné aj vyzerá lacno. O kvalite už ani nehovorím. Sem tam si môžete kúpiť jednorázové čínske tričko, ktoré si najprv vyperiete, ale so svadobnými šatami to určite neskúšajte. Takýto výrobcovia napodobnenín  lákajú nevesty na originálne katalógové fotografie a svoj podvod si nechávajú legalizovať tým, že šaty sú zhotovené na základe výslovnej žiadosti objednávateľa, teda Vás. Tak sa doslova stávate účastničkou podvodu.

Fake /v preklade podvod, napodobnenina, kópia, falzifikát/ sa na originál iba hrá. Parazituje na práci a talente autora originálu a drzo ho zneužíva.  Nesľubuje ani kvalitu materiálu, ani strihu ani zhotovenia, dokonca, keďže sa šaty pred svadbou nečistia, ani zdravotnej nezávadnosti.

Skúsenosti  mnohých neviest hovoria sami za seba. Poučte sa od tých, ktoré zažili pred svadbou stres a nakoniec nič neušetrili. Zvážte či nízka cena svadobných šiat z Číny, ktorá tu hrá najväčšiu rolu, stojí za to:

1.doručenie-svadobné šaty sú zasielané prevažne vo vákuovej obálke, pokrčené, vyzerá to desivo

2.platba dopredu /kupujete mačku vo vreci/

3.dodanie šiat na poslednú chvíľu  alebo vôbec, dodacie podmienky mení výrobca  za pochodu

4.vrátenie šiat je komplikované, na vlastné  náklady, môže sa stať, že nebudete mať ani šaty, ani peniaze

5.nekvalitný,občas aj  kazový materiál, satén je ťažký bez lesku, organza ako celofán, ktorý sa nedá rozžehliť, šifón ako spraný, čipka má ďaleko od originálnej čipky, podšívka v ktorej sa spotíte po prvom tanci a šaty Vám budú klzať.

6.farba-nie je biela ako biela, aj pri iných  riskujete iný odtieň ako na fotke

7.zdravotná nezávadnosť -šaty cítiť po dezinfekcii a preprave, pred svadbou je riziko ich prať a žehliť

8.strih šiat zvyčajne nesedí, netvaruje postavu,/ európanky su predsa len iné, aj keď udávate miery/ Šitie šiat na diaľku, bez jedinej skúšky , je predurčené na neúspech.

9.Vypracovanie bez dôrazu na detaily. Rozdiely sú vidieť hlavne na výšivkách a perličkách. Na Swarovského kryštály radšej zabudnite. Občas chýbajú kostice tam, kde by mali byť, zipsy nie sú kryté, šnúrky v šnurovačke sú hrubé a zošité do hrbolov, dĺžka šiat niekedy nezodpovedá objednávke, nie je vyriešené vypnutie vlečky.

10.fotky šiat sú klamlivé, neoprávnene sa používajú  fotky originálov, o to väčšie je potom sklamanie. Rozdiel je najmarkantnejší, ak si dáte vedľa seba fotku originálu a potom uvidíte kópiu šiat na svojej svadobnej fotke.

11. zabudnite na doplnky, spodnicu,bolerko,kabátik,rukavičky,taštičku,ozdobu do vlasov, vejár, dážnik, vankúšik, ozdobu na auto, to všetko si musíte ešte dokúpiť /v dobrých salónoch to máte zväčša zadarmo

12.ste pre nich jednorazový, vzdialený klient ,úprava takýchto šiat je veľmi náročná, niekedy nemožná, tesne pred svadbou si väčšina neviest hľadá iné šaty. V konečnom dôsledku sa nič neušetrí.

Takýchto svadobných rób z Číny, často ani raz nevyužitých, sú potom plné svadobné bazáre, kde jedna nevesta presviedča tú budúcu o tom, aké sú šaty úžasné. Šaty po svadbe musíte vyčistiť a vyžehliť, ináč ich  nepredáte. Lenže čistiarne Vám ich nezoberú, v salónoch to ani neskúšajte.

Verte, ak ani tieto poznatky Vás od kúpy  šiat z Číny neodradia, tak potom Vám prajem už len  veľa šťastia a pevné nervy.

Dovidenia v salóne
Iveta Rothová, majiteľka svadobného salónu

Odporúčame pozrieť:

Prečítajte si aj

PLES NIE JE LEN PRE CELEBRITY