FAQ

Často kladené otázky (FAQ – Frequently Asked Question)

1. Je potrebné sa na skúšku šiat objednať?
Na výber svadobných šiat je potrebné sa objednať prostredníctvom mailu alebo telefonicky. Na výber spoločenských šiat nie je potrebné sa objednávať.
2. V akom časovom predstihu pred svadbou je potrebné si šaty rezervovať?
Najideálnejšie je rezervovať si šaty, ktoré máme  v salóne, 3-6 mesiacov pred svadbou. Spoločenské šaty kedykoľvek, v období stužkovej a plesov aj 1-2 mesiace dopredu.
3. Aká je výška zálohy za rezerváciu šiat?
Výška zálohy je 150.-Eur u svadobných šiat a polovica ceny prenájmu pri spoločenských šatách.
4. Ako prebieha výber a skúška šiat?
Výber svadobných šiat prebieha nasledovne- najlepšie je prísť v sprievode max.2 osôb, deti Vás budú zbytočne rozptyľovať, ženícha radšej nechajte doma  nech je prekvapený. Je dobré, ak si najskôr pozriete našu web stránku a poznačíte si šaty , ktoré sa Vám páčia. Je potrebné mať stanovený termín svadby. Topánky si nosiť nemusíte, hlavne nie veľa make-upu, dlhé vlasy najlepšie zopnuté, v prípade že sa veľmi potíte aj vlhčené obrúsky. Na výber a skúšanie šiat  máme  približne hodinu .
5. Čo mám v cene prenájmu šiat zdarma?
V cene prenájmu svadobných šiat je zahrnutý bezplatný prenájom bolerka, kabátika, štóly, rukavičiek, taštičky, ozdoby na auto, dáždnika, niektorých ozdôb do vlasov  a detských šiat.
6. Robíte aj predaj svadobných šiat a predaj spoločenských šiat?
Svadobné šaty je možné zakúpiť , ak už nie sú rezervované pre inú nevestu. Cena šiat sa odvíja od toho, či sú ešte celkom nové alebo už použité .Niektoré šaty Vám môžeme objednať a predať aj celkom nové , vybrať si môžete z aktuálnej ponuky modelov v salóne. Dodacia doba je 8 týždňov. Cena nových šiat je cca 600 Eur.
7. Dajú sa vo Vašom salóne šaty počas skúšania fotiť?
Za možnosť odfotiť sa v skúšaných svadobných šatách účtujeme poplatok 10 Eur, ktorý Vám vrátime v prípade rezervácie šiat.
8. Aká je cena prenájmu šiat?
Ceny prenájmu  svadobných šiat sa odvíjajú v závislosti od toho, či sa jedná o novú kolekciu od 250.- do 430.-staršiu kolekcia od 250.- do 330.-.alebo ceny šiat vo výpredaji sú od 100 do 250 Eur.  Spoločenské šaty sa prenajímajú  za cenu od 30.- do 130.-Eur
9. Aké úpravy robíte na šatách ?
Rozsah úprav je daný typom a strihom šiat. Neupravujeme šaty viac ako o 1-2 veľkostné čísla.
10. Máte šaty aj na moletky?
Áno, máme aj väčšie čísla šiat až po č.48, aj svadobné aj spoločenské.
11. Na ako dlho sa šaty požičiavajú?
Štandardná doba prenájmu šiat je od piatka do pondelka, v individuálnych prípadoch sa vieme dohodnúť aj na inom termíne.
12. Je možné už rezervované šaty vymeniť za iné?
Už rezervované šaty je možné pred svadbou ešte vymeniť za iné voľné šaty, cena prenájmu je potom vždy cena tých drahších.
13. Odkupujete šaty ?
Šaty od neviest neodkupujeme, sme autorizovaným predajcom originálnych svadobných a spoločenských  šiat.
14. Čo všetko je možné vo Vašom salóne kúpiť na svadbu?
V salóne máme na predaj svadobné oznámenia ,svadobné poháre, svadobné pierka, svadobnú bižutériu, svadobné závoje, svadobné topánky, svadobné pánske vesty, šaty pre malé družičky, podväzkové pásy.“šťastíčka“
15. Kúpila som si šaty cez internet od čínskeho výrobcu. Môžete mi ich upraviť ,vyčistiť a vyžehliť?
Nie , takéto služby neposkytujeme už len z princípu. Prečítajte si náš príspevok v záložke Blog , pod názvom „Fake alebo originál
16. Máte všetky modely šiat , ktoré máte na webe aj v salóne?
Áno, všetky modely, ktoré sú na našej stránke máme aj v salóne, okrem šiat na objednávku. Webovú stránku priebežne aktualizujeme, takže by sa nemalo stať, že šaty nemáme.
17. Máte pobočku v inom meste?
NNie, pobočku nemáme v žiadnom inom meste, žiaľ na Slovensku vzniklo po nás   asi 5 salónov s názvom SISSI , s ktorými  nemáme nič spoločné  iba názov. Keďže si budujeme dobré meno na trhu už 10 rokov, neplánujeme zmenu názvu salóna.
18. Čo ak šaty počas svadby poškodím?
O tom, ako sa postupuje v prípade poškodenia šiat si môžete prečítať pri podpise zmluvy o prenájme šiat. Rozlišuje sa obvyklé opotrebenie a poškodenie, ktoré znemožňuje ďalšie prenajímanie takto poškodených šiat.
Za 10 rokov pôsobenia sme nedali k celkovej náhrade žiadne šaty, vždy sa snažíme nájsť kompromis  ak sa to dá.
19. Kedy je potrebné zaplatiť celú sumu za prenajaté šaty?
Záloha za šaty sa platí pri rezervácii šiat, doplatok pri preberaní šiat na svadbu
20. Môžem sa objednať aj v sobotu?
Áno, ale účtujeme si poplatok 10 Eur, keďže v sobotu máme normálne prevádzku zatvorenú.

Máte na nás otázku? Radi Vám odpovieme

KONTAKT

fiance